Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Marian Chalecki
(wew. 23)

ks. Przemysław Solarski
(wew. 34)

mail:
wezel@salezjanie.pl

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:


Modlitwa do aniołów stróżów

Dodano: | « powrót

Duchy czyste i szczęśliwe, które Wszechmogący wybrał, by uczynić aniołami i stróżami ludzi, najpokorniej padam przed wami, dziękując za miłosierdzie i żarliwość, z jakimi wypełniacie to zadanie. Niestety, niejeden przez cały długi żywot ani myśli dziękować temu niewidzialnemu przyjacielowi, któremu po tysiąckroć zawdzięcza przetrwanie.

      Miłosierni strażnicy tych dusz, za które umarł Chrystus! Gorące duchy, nieodmiennie miłujące tych, których Jezus na wieki umiłował, pozwólcie, że zwrócę się do was za wszystkich powierzonych waszej pieczy i poproszę dla nich o poczucie wdzięczności za wszystkie wasze łaski i o dar korzystania z waszej miłościwej pomocy.

      Aniołowie tych szczęśliwych dziatek, "które są jeszcze nieskazitelne w oczach Boga", zachowajcie w nich tę niewinność, żarliwie was o to błagam.

      Aniołowie młodych, narażonych na tak wiele niebezpieczeństw, poprowadźcie ich bezpiecznie do królestwa Bożego, jak Tobiasz był poprowadzony do swojego ojca.

      Aniołowie tych, którzy nauczają młodych, natchnijcie ich zapałem i miłością nauczcie naśladować waszą czystość i niewinny obraz Boga, żeby mogli godnie i owocnie współpracować z niewidzialnymi stróżami ich młodych podopiecznych.

      Aniele kapłanów, "który głosisz wieczne Słowo pozostającym na tej ziemi", przedstaw Bogu ich słowa, uczynki i zamiary, oczyszczając je ogniem miłości, który ciebie rozpala; wyjednaj dla nich owego ducha żarliwości, zapału i ofiarności, który winien cechować wybranych na pomocników Syna Bożego w dziele zbawienia dusz.

      Aniołowie niewierzących, nie znających światła prawdziwej wiary, wstawcie się za nimi, by praktyki, które znają, pozwoliły im w końcu odkryć tajemnice Królestwa Bożego.

      Aniołowie wszystkich mieszkańców tego świata, którzy pozbawieni są nauki religii, otwórzcie dla nich źródło zbawienia; wychowajcie kogoś, kto "przełamie się z nimi chlebem Pana"

      I wy, aniołowie grzesznych, miłosierni przewodnicy tych nieszczęsnych śmiertelników, których trwanie w grzechu kazi nawet waszą niewysłowioną radość, żarliwie błagam was, abyście zaznali pełni pokoju Bożego, proście o ich nawrócenie.

      Aniołowie wszystkich tych, którzy w chwili obecnej mierzą się ze śmiercią, umacniajcie ich, dodawajcie im otuchy i brońcie przed atakami wrogów piekielnych.

      Wierni przewodnicy, święte duchy, żarliwi adoratorzy Boga, opiekunowie wszelkiego stworzenia, chrońcie nas wszystkich, uczcie kochać, modlić się i walczyć tu, na ziemi, i prędzej wyjednajcie dla nas nagłą śmierć, niż byście mieli dopuścić do popełnienia przez nas choćby jednego grzechu śmiertelnego. Amen.