Nasz adres

Duszpasterstwo Akademickie
Węzeł

ul. Kopcińskiego 1/3
90-242 Łódź

tel:
(42) 678 35 22 (wew. 44)

ks. Marian Chalecki
(wew. 23)

ks. Sławomir Piotrowski
(wew. 34)

mail:
wezel@salezjanie.pl

gadu-gadu:
2143848

Węzeł na Facebook Węzeł na YouTube

Polecamy strony

Bezdopingu.bosko.pl Bosko.pl Ap.bosko.pl Suwalki-wilno.salezjanie.pl Salezjanie.pl Dominik.salezjanie.pl


Inne

strona wykonana przez:
BoskoMedia

standardy:
xhtml, css

stronę monitoruje:


Grupa misyjna

Spotkanie: Piątki, 19.30
Miejsce: kaplica DA "Węzeł"

Osoby odpowiedzialne: Monika i Agata
Opiekun wspólnoty: ks. Sławomir

Czy myślałeś kiedyś o wyjeździe na misje? O pracy na czarnym lądzie? O domach z gliny w porze deszczowej i suchej? O dzieciach, dla których najważniejsze jest móc do kogoś powiedzieć tato, mamo? Nawet do kogoś, o innym kolorze skóry?

Czy myślałeś o dzieciach ulicy tułających się nocami w miastach Ameryki Południowej? O narkotykach, które smakują przemocą? Widziałeś oczy latynoskiego nastolatka matowe z braku nadziei i perspektyw na przyszłość?

Czy myślałeś o slumsach nie tylko afrykańskich, ale także mongolskich? O smutnej sytuacji młodzieży w krajach trzeciego świata? O handlu bronią, narkotykami, dziećmi? Czy próbowałeś kiedyś im pomóc? Czy dużo o nich wiesz? Jeśli chcesz, możesz im pomóc.

Nie musisz być księdzem ani siostrą zakonną, żeby wyjechać na misje. Od paru lat młodzi ludzie świeccy, po odpowiednim przygotowaniu, wyjeżdżają na misje salezjańskie.

Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco - jest to grupa młodych ludzi przygotowujących się do pracy misyjnej w różnych częściach świata. Celem równorzędnym jest zaangażowanie na rzecz misji w kraju.